Sarcina posibila?

Sarcina

Postata de CristeaDanielle cu 11 ani in urma.

Buna seara,
Am luat 6 ani contraceptive orale Mercilon si luna trecuta le-am oprit deoarece ne dorim un bebe tare mult.
In anul 2010 am suferit o histeroscopie pt. ablatia unui polip uterin si un chist lichidian ovar drept de 8 cm.
Dupa oprirea contraceptivelor luna trecuta m-am simtit bine, menstra la 27 zile. Luna aceasta am incercat sa raman insarcinata, timp de 2 saptamani am avut dureri abdominale atroce, la ecografie mi s-a descoperit un chist lichidian de 5 cm pe acelasi ovar drept si mi s-a recomandat un tratament de 21 zile cu Lutenyl.
Pe data pe 24 feb trebuia sa imi vina menstra si in cursul acestor 3 zile am facut zilnic teste de sarcina cu rezultat negativ.
Am aceleasi simptome, dureri sani, burta, spate ca atunci cand urmeaza sa imi vina dar nu se intampla nimic.

Orice parere va fi cu drag asteptata, va multumesc mult, Doamne Ajuta fetelor!

Raspunsuri (1)

CristeaDanielle

acum 11 ani

De cateva ore am o scurgere maronie si ma doare burta ca la cm, mi-o veni menstra ca altfel nu stiu ce poate fi...