sarcina oprita in evolutie

Sarcina

Postata de ve2 cu 12 ani in urma.

prima sarcina oprita in evolutie, doctorul a zis ca nu am probleme, abia daca o pierd si pe a doua, acum si a doua s-a oprit in evolutie si m-a chiuretat dar am fost la alt medic, care mi-a spus ca se opresc in evolutie din cauza hormonilor, si ovarele nu functioneaza cum trebuie ca aveam stop la 40 zile, acum mi-a dat orgametril si in 2-3 luni s a raman insarcinata iar apoi sa imi faca niste injectii cu hormoni, dar imi este foarte frica nu as mai vrea sa trec prin ce am trecut, si imi doresc enorm un copil, poate sa imi spuna cineva ce analize mai trebuie sa fac (as vrea sa merg la prima consultatie cu toate analizele facute, desi mi-a zis ca nu este necesar) mai bine sa fie toate bune, pentru linistea mea imi puteti recomanda niste analize??am sanse sa nasc un bebe??

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Sper ca ati facut control endocrinologic si analize hormonale. Cum au iesit?

ve2

acum 12 ani

multumesc mult, nu am fact aceste analize deorece medicul a zis ca nu este nevoie, abia daca pierd a doua sarcina sunt probleme , si acum dupa chiuretaj iar am intrebat ce analize trebuie sa fac si mi-a zis ca nu trebuie (ca este din cauza hormonilor )dar eu totusi as vrea sa fac toate investigatiile, si toate analizele, ca sa nu mai trec prin ce am trecut