SARCINA OPRITA DIN EVOLOTIE SAU NU?

Sarcina

Postata de rusca cu 14 ani in urma.

Buna ma numesc Raluca si dupa 2 ani de incercari am ramas in sfarsit gravida.Am 4 sapt si 5 zile in schimb inca nu a aparut embrionul iar BHCG este la limita inferioara>S amai lovit cineva de asa o problema?Pot duce sarcina la capat?Voi ce ziceti ca eu sunt disperata.Multumesc mult

Raspunsuri (6)

ionica

acum 14 ani

Ai fost la control, medicul ginecologic ce parere are?

rusca

acum 14 ani

Medicul meu spune sa mai am rabdare sa vedem daca demareaza sau nu .Sunt eu cea care nu mai am rabdare si vreau sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva.

ionica

acum 14 ani

Sunt de aceeasi parere cu medicul tau, stai linistita, totul va fi bine. Este normal ca fiind atat de mica sarcina sa se intample asa.In sarcinile normale la fiecare 2 zile nivelul hormonului se dubleaza. Este important de urmarit nivelul hCG. Asculta de medicul tau si nu te mai stresa, sa nu afecteze sarcina.

adela

acum 14 ani

buna raluca...am citit despre problema ta...si pot sa iti spun k si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare in vara lui 2008.si eu am ramas insarcinata aproape dupa 3 ani de incercari si tratamente...si intr-un final s-a intamplat!! am ramas insarcinata.la 6 saptamani m-a vazut medicul si la fel mi s-a spus k embrionul este destul de mic si este putin vizibl...la 7 saptamani..dupa destul de multe griji pe care mi le-am facut(in ceea ce privea dezvoltarea normala a embrionului)m-am intors la medic si...surpriza...ii batea deja inimioara!! am fost foarte fericiti...insa a durat putin...la 11 saptamani,sarcina s-a oprit in evolutie...sacul embrionar s-a dezoltat normal si inca crestea...dar embrionul s-a oprit!! abea acum am ramas iar insarcinata(am 8 saptamani)si sper sa mearga totul bine!! sa dea d'zeu sa nu treci prin ce am trecut eu si faci un copil sanatos!! bafta multa!!

Raluca

acum 14 ani

Buna iti multumesc pentru urari si sa speram ca totul va fi bine!Voi afla duminica cand merg din nou la medic.Am mari emotii si ma rog sa nasc un bebe sanatos si frumos si iti doresc acelasi lucru.Sa auzim de bine si tine ma la curent daca vrei.E mail meu este [email protected]

stanciu c.

acum 14 ani

poate sa -mi spuna si mie cineva daca eu as dorii un al treilea copil (am doi sanatosi si frumosi dar eu mi-am legat trompele acum 8 ani) se mai poate ? mai am vreo sansa?
eu acum nu ma simt implinita simt ca imi lipseste ceva .dati-mi va rog o recomandare unde as putea sa merg.