sarcina, oare?

Sarcina

Postata de danutza.. cu 13 ani in urma.

buna fetelor! as vrea sa stiu daca a trecut cineva prin asta sa ma lamureasca si pe mine, am avut menstruatie pe 29 mai, iar ciclul meu este de 28 de zile. inainte cu 2 zile sa-mi vina in luna asta am avut o scurgere maro inchis, in ziua in care trebuia sa-mi vina, adica pe 26, nu mi-a curs nimic, dar a doua zi (pe 27), dupa amiaza mi-a venit menstruatia. mentionez ca nu mi-a intarziat niciodata, pana acum (nici macar 1 zi). am facut sex cu sotul cand eram la ovulatie dar ne-am ''''ferit''''. acum menstruatia mea este normala cantitativ, dar totusi credeti ca este posibil sa fie o sarcina? stiu ca oricum trebuie sa astept pana luna viitoare sa vad daca e sau nu e, dar daca a trecut cineva prin asta nu ezitati sa-mi impartasiti. va poop!

Raspunsuri (2)

INA_

acum 13 ani

buna.spuneai ca ai fost la ovulatie dar v-ati ferit.Asta ar insemna ca nu esti insarcinata.Dar spermatozoizii rezista aproximativ 5 zile in colul uterin.Cel mai bine pt linistea ta e sa iti iei un test de sarcina...fa-l dimineata, e cel mai sigur.bafta!!!

danutza..

acum 13 ani

iti multumesc mult pentru raspuns, o sa-mi cumpar maine un test si-l fac poimaine dimineata pentru ca menstruatia mea vad ca se cam termina si trebuia sa dureze 7 zile iar asta e a treia. mersi mult, te pup.