sarcina normala???

Sarcina

Postata de nicolabm cu 9 ani in urma.

BUNA ZIUA, sunt intr-o stare de neliniste de accea apelez la dvs. Am o intarziere de CM de 5 saptamani,am facut cateva teste de sarcina,au iesit pozitive,deci ar fii trebuit sa am 7 saptamani de sarcina.Am fost la o ecografie unde d-na doctor mi-a zis ca sarcina e mai mica are undeva la 5 saptamani si 6 zile.Pe ecograf se vede sacul ovular 13/7/15mm,fara vezicula vitelina si corp galben de 24 mm ovar drept.Ma chemat peste zece zile la control si mi-a dat acid folic si Arefam de 2/zi.Credeti ca ar mai putea fii vorba de o sarcina normala???

Raspunsuri (1)

viorica205

acum 9 ani

buna sunt curioasa ce sa intamplat, ptr ca si eu am patit ceva similar si in final a fost vb de sarcina molara. multa sanatate