sarcina nevizibila la ecografie

Sarcina

Postata de gabytza2000 cu 10 ani in urma.

Buna seara,
UM am avut-o pe 23 octombrie,acum cateva zile am facut 2 teste care au iesit pozitive.Astazi am fost la doctor si mi s-a facut o eco transvagsi mi s-a spus ca inca nu s-a produs nidatia,ca nu se vede nimic la eco.E posibil ac***a in vedere ca testele mi-au iesit pozitive?La cat timp se vede sarcina la ecograf transvag?Si ce perioada se ia in considerare cea de la prima zi a UM sau ccea de la conceptie?Multuesc

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

Sarcina se poate vedea la echo intravaginal de la 5 saptamani.Daca ai avut ultima menstra pe 23 octombrie,acum ar trebui sa ai cca 5 saptamani de sarcina.Este imposibil sa-ti iasa test pozitiv fara sa se fi produs nidatia........este aberant ce ti s-a spus,deoarece organismul tau incepe sa produca HCG(hormonul sarcinii) care pozitiveazaa testele de sarcina,numai dupa nidatie.Eu zic sa mai astepti macar o saptamana si sa mergi la un nou echo,si,poate,la un alt medic.....