sarcina nedorita

Sarcina

Postata de Floresti cu 9 ani in urma.

daca in timpul primului contact sexual fata nu a avut varsarari de singe din vagin si apoi in al doilea contact tot aceiasi problema atunci este riscul de aramine insarcinata?

Raspunsuri (1)

cristina

acum 9 ani

Da, riscul de a ramane insarcinata exista la orice contact sexual. Sangerarile apar din cauza ruperii himenului, care in multe cazuri este elastic si nu se rupe. Ruperea lui nu are nici o legatura cu sarcina. Fa-ti un test de sarcina si pe viitor foloseste prezervativul, daca vrei sa nu risti.