Sarcina - Luna a IV-a

Sarcina

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am 12 saptamani de sarcina si nu prea observ vreo schimbare la burtica mea, ati putea sa ma ajutati cu niste sfaturi,multumesc.

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Loredana,
Dar la doctor nu ai fost? El ar trebui sa-ti spuna ce sa faci, ce face bebele, cum se manifesta.... In luna a 4-a de sarcina creste si dimensiunea uterului, care va ajunge la dimensiunea un grapefruit. In timpul sarcinii pielea este foarte uscata, puteti suferi mai usor de arsuri solare. Sau la extrema cealalta, poate arata mai bine ca niciodata. In timpul sarcinii este posibil ca si parul sa sufere unele modificari: cele cu parul ondulat sa observe ca acesta este mai drept, sau ca firul de par este mai gros. In aceasta perioada sunt afectate si unghiile care cresc mai repede decat inainte.
Aceasta perioada a sarcinii este cea mai lipsita de complicatii.
Multa sanatate si succes cu sarcina

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Nu trebuie sa-ti faci probleme, gandestete ca in aceasta perioada bebele este cat un graunte, in timp cand va mai creste se va vedea si burtica.
Sarcina usoara

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau si eu sa stiu ce pot sa mananca in timpul sarcinii am 5 luni. va multumesc