Sarcina la 8 luni dupa cezariana

Sarcina

Postata de ana.niculae cu 8 ani in urma.

Buna,am nascut acum 8 luni un baietel complet sanatos de 4.300kg prin cezariana si acum am ramas insarcinata desi am ovarele polichistice iar menstruatia nu mi a venit regulat .Azi am facut doua teste de sarcina si au iesit pozitive , eu inca alaptez si pe langa asta nu am dat jos kilogramele din sarcina anterioara pt ca am luat 35 de kg si am dat jos doar 8 . Nu stiu ce sa fac nu vreau sa pun in pericol nici viitorul copilas dar nici pe mine . Va rog o sugestie . Maine merg la ecografie sa vad in ce stadiu e.Acum 1 si 5 luni am adresat o intrebare pe aceste site daca sa pastratez copilul sau nu,si raspunsurile oamenilor m-au ajutat foarte mult!As aprecia daca m-ati putea ajuta cu un sfat,multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

mary321

acum 8 ani

daca sarcina merge bn parerea mea poti pastra sarcina in continuare. si in legatura cu alaptatul il poti intrerupe.pai cand ati avut ultima menstruatie?

mary321

acum 8 ani

daca pastrezi sarcina e posibil sa faci tot cezariana. mai bn mergi la dr sa vezi ce spune. era mai bn daca sa astepti un 1 cand se reface uterul totusi. dar mai bn mergi la dr. bafta.