Sarcina incipienta?

Sarcina

Postata de Utilizator11565721907 cu 4 ani in urma.

Bună seara! Am avut ultima menstruație pe data de 24.07,la 10 zile după, am avut mici sângerări, am făcut 2 teste de sarcina doua zile consecutiv, care au ieșit pozitiv,am făcut o programare la ginecolog, unde mi s-a făcut o ecografie atât abdominala, cât și transvaginala, nu s-a văzut nimic. Medicul mi-a zis ca as avea 2 săptămâni de sarcina și ca din acest motiv, nu s-ar vedea. Mi-a prescris arefam și nospa + 2 zile de perfuzie cu glucoza. Este prima sarcina, îmi doresc mult un copil (am 27 ani),dupa terminarea celor 2 zile în care am făcut perfuzie, am făcut un al treilea test de sarcina care a ieșit tot pozitiv, totuși sunt puțin speriată /îngrijorată. Mai sunt mămici sau viitoare mămici care au pățit asa ceva. Fiind prima data când pățesc asta ar fi bun un sfat sau o vorba de la cineva care a trecut prin asa ceva. Va mulțumesc anticipat! O seara frumoasa

Raspunsuri (2)

Utilizator11581512629

acum 4 ani

Buna ,sunt in aceeasi situatie ca si tine .mie mi a recomandat medicul arefam 200 de 3 ori pe zi ,vitamine si acid folic o dată pe zi . Le iau deja de 10 zile .ieri am fost iar la control si mi a spus ca vede ceva ... Nu foarte clar si ca nu este circulatie sangvina in jurul lui ...
M am panicat
Având in vedere ca anul trecut am mai pierdut o sarcina ...la fel .
Parerea mea .Mai cere parerea si altui medic. Eu una asa voi face .
Mult succes si Doamne ajuta sa fie totul bn !

Utilizator11614297015

acum 3 ani

Buna sunt in aceeiasi situatie ca si tine.Pana la urma ce sa intamplat.??sunt foarte speriata fiindca am si dureri si acum sunt internata.