sarcina in 5 saptamani cu sangerari

Sarcina

Postata de Calin4091461 cu 15 ani in urma.

sunt insarcinata in 5 sapt imi doresc f mult sarcina aceasta dar medicul spune ca nu sunt sanse deoarece am sangerari de 2 zile si dureri care nu cedeaza la utrogestansi no-spa va rog ajutati-ma nu vreau sa pierd sarcina,poate exista un alt tratament

Raspunsuri (2)

Gabriela424121369

acum 15 ani

du-te la alt medic, eventual la urgenta, vezi si alta parere, poate totusi se poate face ceva.

Florian Alex

acum 15 ani

Poti schimba medicul. Nu l-ai intrebat care ar fi cauza sangerarilor...? Intr-adevar, cam 4-6 capsule de utrogestan pe zi, introduse intravaginal plus nospa ar trebui sa amelioreze situatia. Nu te stresa, sangerarea nu va inceta brusc (am fost si eu in cazul tau si lucrurile s-au terminat cu bine). Stresul si supararea, fac mai mult rau decat efortul fizic ( ar trebui sa stai in pat cat de mult poti si sa nu te ridici decat pentru a merge la toaleta). Ai rabdare si mult curaj!