sarcina in 5 saptamani cu sangerari

Sarcina

Postata de Calin4091461 cu 15 ani in urma.

sunt insarcinata in 5 sapt imi doresc f mult sarcina aceasta dar medicul spune ca nu sunt sanse deoarece am sangerari de 2 zile si dureri care nu cedeaza la utrogestansi no-spa va rog ajutati-ma nu vreau sa pierd sarcina,poate exista un alt tratament

Raspunsuri (2)

cristian299121473

acum 15 ani

Nu stiu ce faci tu pe net daca ai singerari, ar trebui sa stai in spital, nu trebuie sa faci absolut nici un efort fizic. Eu am pierdut o sarcina in iulie tot la 5 saptamani, din cauza toxoplasmozei. Ai facut testul la toxoplasmoza? Am stat in spital cu fete tot cu pericol de pierdere a sarcinii tot asa la 5-6 sapt., dar au plecat acasa fericite, sarcina a fost salvata. Cheama salvarea cit mai rapid, nu fa nici un efort! Succese!

c

acum 15 ani

Poate ar trebui sa cauti alt medic. Pe mine m-a ajutat prof. Nanu cu Gravibinon si am tinut sarcina cu BINE, in conditiile in care eram destul de in varsta pt. o mamica (36 ani).