sarcina gemelara

Sarcina

Postata de Mirela83153365 cu 14 ani in urma.

in sarcina gemelara este recomandat triplu test?

Raspunsuri (6)

ionica

acum 14 ani

Buna Mirela83,

Raspunsul este NU se face acest triplu test pentru sarcina gemelara deoarece valorile ies duble si nu pot fi interpretate. Sarcina usoara!!!

carmen415

acum 14 ani

SI EU AM O SARCINA GEMELARA ,AM FACUT DUBLU TEST SI DR. LA CARE MERG MI-A ZIS CA VOI FACE SI TRIPLU TEST LA URMATOAREA CONSULTATIE.CUM MERGE SARCINA LA TINE,MIRELA?

Mirela83153365

acum 14 ani

sarcina merge destul de bine ne luptam cu anemia dar am inteles ca este normal sa avem o mica anemie vom vedea la urmatorul consult saptamana viitoare. in ce luna esti si ce vei avea ?

icarmens505

acum 14 ani

Sunt insarcinata in 18 saptam.La eco mi-a zis ca o fetita e sigur,iar al doilea 80%tot fetita.Eu oricum mi-am dorit o fetita,asa ca e binevenita si a doua desi ptr.sotul meu mi-as fi dorit si un baiat.Tu ce vei avea?Anemie am si eu dar ceea ce ma ingrijoreaza putin e ca mi s-a recomandat un cerclaj profilactic deoarece lungimea colului e de 3,1.Ce valoare are hemoglobina la tine ?In cate saptam.esti?

Mirela83153365

acum 14 ani

eu sunt in 23 de saptamani si voi avea si eu tot 2 fetite nu mai stiu exact ce valoare are hemoglobina dar o sa ma uit si o sa iti zic daca vrei putem vb pe mess adresa mea este [email protected] pa o sarcina usoara !!!si bebeluse sanatoase

icarmens505

acum 14 ani

Eu m-am inregistrat cu icarmens505,nu stiu de ce data trecuta am intrat cu carmen 415