Sarcina fara simptome

Sarcina

Postata de evushka cu 11 ani in urma.

Buna tuturor. Am aflat ca sunt insarcinata acum o saptamana, cand am fost la ginecolog, care mi-a facut ecografie TV si mi-a spus ca se vede doar sacul gestational (la 5 saptamani), si ca pe langa asta am si un hematom. Mi s-a dat tratament cu Arefam ovule pe cale vaginala, insa am inceput sa am scurgeri vaginale albe groase, si raman si in toaleta urme albe de la acest medicament. Mentionez ca am 6 saptamani de sarcina si nu am nici un simptom de sarcina, in afara de o usoara durere in zona pelviana, dar nu in fiecare zi. Credeti ca este normal? Se poate sa fie sarcina oprita din evolutie? Astept un raspuns. Va multumesc.

Raspunsuri (7)

Corina

acum 11 ani

Repetati echografia la 7-8 saptamani de sarcina. Atunci se pot auzi bine si bataile cordului fetal. Daca acestea se aud, e semn clar ca sarcina evolueaza. Va doresc numai bine si o sarcina usoara!

salut

acum 11 ani

mi se pare ca trebuie urgent sa pleci la un spacialist mai bun !!! posibil sa fi pierdut copilul

Elena

acum 10 ani

nu este obligatoriu sa ai simptome . eu inafara de o usoara ameteala nu aveam la inceput , apoi usor usor vor urma starile de greata , nici acestea nu sunt obligatorii . Iti doresc sa ai o sarcina usoara

alina

acum 10 ani

si eu sunt insarcinata in 9 saptamani si mia dat dr. ginecolog arefam 200 mg si vreau sa iti zic ca si mie imi vine o scurgere vaginala alba si groasa dupa ce iau medicamentul si as vrea sa stiu si eu daca este normal aceasta scurgere

iulia

acum 8 ani

Buna ziua,
nikname "salut" ma uimesti rau...m-ai facut sa zambesc:)

Ioana

acum 8 luni

Medicul meu a zis ca e normal sa iasa din ovul.

Ioana

acum 8 luni

Din medicament