Sarcina fara ciclu?

Sarcina

Postata de Roxana cu un an in urma.

Buna ziua. Nu am neaparat o problema,ci mai mult o nelamurire! Am un bebelus de 14 luni,il alaptez la san. Intrebarea mea este: se poate sa raman insarcinata fara a fi revenit menstruatia? Va multumesc !

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Exista un risc crescut de sarcina daca aveti relatii sexuale fara contraceptie in timp ce alaptati, indiferent daca ati revenit la menstruatie sau nu. Prin urmare, daca nu doriti sa ramaneti insarcinata, ar trebui sa discutati cu medicul dumneavoastra despre cele mai bune optiuni de contraceptie disponibile pentru dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati pentru o consultatie la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie