Sarcina extrauterina ?

Sarcina

Postata de Georgiana cu un an in urma.

Buna seara , acum trei ani am avut o sarcina extrauterina din care mi sa scos trompa dreapta , la câteva luni de la operație m-am trezit cu dureri imense de picioare și brațe , faza este ca durerile persista mai mereu după un timp , (nu le am tot timpul ) sunt cazuri si cazuri , tot făcând consultații la ginecolog mi se zice ca totul e in regula dar mereu am dureri de ovare ( având si ovare polichistice)am observat ca de obicei când ma doare un ovar se lasă durerea in picior ,( vreau sa precizez ca înainte de operație nu am avut simptome de dureri de oase sau ceva de genul) toate au început după……. Care ar putea fi cauza unde ma duc nu îmi găsesc o rezolvare , mai aud in stânga si dreapta ca după o operație rămânem toată viața cu dureri….plus ca am un sistem imunitar foarte slăbit făcând analize doctorița mia zis….

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este posibil ca durerea de picioare si brate sa nu fie direct legate de interventia chirurgicala pe care ati avut-o pentru sarcina extrauterina sau de ovarele polichistice, dar poate fi legata de alte afectiuni. Medicul ginecolog poate face o evaluare preliminara si va poate indruma catre un specialist (neurolog/reumatolog/cardiolog), in functie de cauza durerii.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerile-de-picioare-ce-afectiuni-pot-semnala_15719