sarcina extrauterina

Sarcina

Postata de alina49999323 cu 16 ani in urma.

AM 34 DE ANI,ACUM 2SAPTAMINI AM FOST OPERATA DE SARCINA EXTRAUTERINA,NU MI SA SPUS MARE LUCRU,ORICUM AM APRECIAT CU CIT PROFESIOANALISM AU LUCRAT CEI 3 DOCTORI PTR.MINE.INTREBARE;ATITA TIMP CAT MI SA SCOS O TROMPA MAI POT RAMINE INSARCINATA?ADICA O A DOUA EXTRAUTERINA?VA MULTUMESC MULT.CU STIMA SI RESPECT PTR TOTI DOCTORII DIN ROMANIA

Raspunsuri (1)

Sorin103

acum 16 ani

Bineinteles ca poti sa ramai insarcinata daca mai ai o singura trompa.Iar o a doua extrauterina depinde de starea trompei ramase.
Eu a avut o extrauterina acum mai bine de un an de zile, la fel mai am doar o trompa, dar din august nu reusesc sa raman gravida, tot astept.Dar stiu cazuri care in primele luni(2-3) au ramas gravide, chiar si cu gemeni, asta pentru ca ovarul respectiv avea ovulatie dubla.
Dar aceasta perioada depinde la la femeie la femeie, ti-am spus depinde de permeabilitatea trompei, daca ovarul care comunica cu uterul ovuleaza, etc.
Sunt o multime de articole pe net despre aceste subiecte...
Multa sanatate.Si bafta la o noua sarcina...