Sarcina extrauterina sau ce poate fi ?

Sarcina

Postata de Utilizator11526418126 cu 5 ani in urma.

Sa va povestesc pe scurt: eu si cu sotul meu facem mereu dragoste neprotejat.. ultima data mi-a venit ciclul in martie, apoi in aprile deloc. Am facut 2 teste de sarcina, am cumparat de la magazin, care mereu imi ieseau o line si a doua a aparut, dar nu se inrosea, era spre roz mereu .. apoi am tot asteptat, cu speranta ca imi va veni ciclul, dar nici urma. Am mers la ginecolog, unde acolo mi-a luat sange si mi-a facut control ultrasale la ultrasale nu s-a vazut nimic, dar la sange mi-a spus ca e putin catre pozitiv si ca trebuie sa repet acest teste dupa o saptamana.
In saptamana aceea mi-a venit ciclul si scurgerari de cheaguri .. mi-a trecut ciclul dupa 4 zile, apoi am mers iar la ginecolog. I-am spus ce am patit, ca mi-a venit ciclul, dar ea mi-a mai facut iarasi testele de sange si ultrasale, iar la ultrasale nu mi-a iesit nimic, ca totul e ok, dar la sange iar mi-a iesit pozitiv si de atunci sunt tot la ginecolog si nici ea nu stie ce poate fi. Va rog, cine ma poate ajuta?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Evolutia-sarcinii/sarcina-ectopica-extrauterina_1033