Sarcina...extrauterina? Nu inteleg ce se intampla

Sarcina

Postata de Emmi cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Am o nelamurire foarte mare... mie in luna noiembrie nu mi-a venit menstruatia. Asta nu m-a panicat, intr-u cat se mai intampla sa-mi sara peste o luna din cauza unui chist. Acum, in luna decembrie mi-a venit menstruatia pe 3 si m-a tinut normal, 5 zile, cu aceleasi dureri, acelasi flux si simptome, doar ca dupa ce mi-a trecut menstruatia, sanii mi-au ramas foarte umflati si durerosi la atingere. Pe 11 seara mi-a aparur o sangerare mai...lichida decat cea de menstruatie si am facut un test care a iesit pozitiv. Ieri seara, pe 15 am facut un test la sange, iar beta hcg-ul mi-a iesit 527, ceea ce ar insemna 4-5 saptamani dupa cum scrie aici. Acum eu nu stiu ce sa mai cred si nu mai am rabdare pana ajung la medic, va rog ajutati-ma cu o lamurire. Care-s sansele sa fie extrauterina sau sa fi pierdut sarcina? Pentru ca mie mi se pare fictiv ca eu acum 2 saptamani eram pe ciclu, iar testul indica un beta HCG 527, adica de 4-5 saptamani.

Raspunsuri (4)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , o mai buna intelegere a ceea ce se intampla vine din repetarea Bhcg-ului si interpretarea lui in dinamica . Se poate sa fiti insarcinata si sa prezentati sangerare peste sarcina. Valoarea Bhcg-ului se dubleaza la 48 de ore va recomand sa consultati un medic ginecolog .

2Rh6gipLv

acum 8 ani

Thanks for spending time on the computer (wirting) so others don''t have to.

Ki2K6zMsZi

acum 8 ani

I am forever indebted to you for this innafmotior.

cGnVXYW1qLe

acum 8 ani

Posts like this brethgin up my day. Thanks for taking the time. http://thnxaeasok.com [url=http://tndlkeyvbn.com]tndlkeyvbn[/url] [link=http://whguxrdvc.com]whguxrdvc[/link]