sarcina dupa rubeola

Sarcina

Postata de georgisa cu 12 ani in urma.

Pot ramane insarcinata la o luna (28 zile) dupa ce am avut rubeola? sau este nevoie sa astept mai mult? Mai exista vreun pericol?

Raspunsuri (1)

Nirolf

acum 12 ani

Eu stiu ca periculos pentru bebe este sa ai rubeola in timpul sarcinii. Daca ai facut rubeola inainte, anticorpii tai il vor proteja si pe el de infectie. Mai bine insa sa-ti raspunda un profesionist.