sarcina cu teste negative!

Sarcina

Postata de crina_crina cu 11 ani in urma.

Buna! Am o problema. Am fost la medic marti, mi-a confirmat sarcina de 6-7 saptamani. Mi-a spus ca sarcina e in evolutie, totul e bine. Ieri insa am facut un test de sarcina, din curiozitate si a iesit complet negativ. De ce? Mi-a facut ultrasonografia si mi-a spus ca sigur e cu bebe, iar testul e negativ. Nu l-am facut dimineata, dar cred ca la termenul asta ar fi trebuit sa apara cel putin o liniuta rozalie. Sau poate sarcina s-a oprit in evolutie? Dar nu ma doare nimic, n-am nici un fel de eliminari. Ce sa fac? E grav sau...? Am citit pe forumuri ca femeile au avut teste negative la 8 saptamani si au nascut copii sanatosi. Imi fac griji. Help!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu aveti de ce sa va faceti griji cata vreme medicul v-a confirmat sarcina si ca este dezvoltata normal. Este recomandat sa efectuati analizele uzuale din timpul sarcinei.