Sarcina cu risc- incotinenta urinara(abia mai ajung la baie)

Sarcina

Postata de LIANA2100776 cu 14 ani in urma.

Sunt insarcinata in 10 saptamani.am o sarcina cu riscuri si am mai pierdut una inainte.Saptamana trecuta am avut o mica hemoragie,am fost internata in spital.Acum sunt bine,stau acasa in pat doar ca am nevoie sa merg la baie foarte des.Uneori nici nu mai ajung pana la baie.Va rog sa ma ajutai cu ceva pana ajung la medicul meu, care momentan este in concediu pana in data de 8.As putea apela la ceva plante medicinale?Ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (2)

ionica

acum 14 ani

Incearca sa faci exercitii Kegel care te vor ajuta si apoi evita sa consumi multe lichide chiar inainte de culcare. Pentru a nu te mai trezi in timpul noptii sa mergi la baie, bea lichide mai multe in timpul zilei si spre seara rareste-le. Poarta absorbante igienice zilnice. Aceste pot fi utile daca apar scurgeri cand te fortezi sa stranuti sau sa tusesti.Succes in continuare cu sarcina si numai bine!!!!
//sfatulmedicului.ro/Incontinenta-urinara/exercitii-kegel-ale-planseului-pelvin_597

alina-m.

acum 14 ani

hallo,
puterea trebuie sa vina din tine sa poti sa induri toate problemele care vor aparea in timpul unei sarcini cu risc. iti spun asta deoarece si eu am trecut prin multe faze pana am reusit dupa 9 luni de chin sa nasc o fetita perfect sanatoasa.asculta intotdeauna de ce spune medicul, chiar daca ti se pare uneori greu de urmat sfatul lui.
Bafta multa.