Sarcina cu probleme

Sarcina

Postata de MARIANA.. cu 12 ani in urma.

Buna ziua, sunt insarcinata in 18 saptamani si in urma ecografiei facuta ieri mi s-a apus ca am sarcina fixata foarte jos. Am fost si la medicul meu ginecolog la control, unde mi-a confirmat acelasi lucru...! Mi-a recomandat repaus si atat, doar mi-a schimbat prenatalele; eu luam centrum, el mi-a dat natalvit. Intrebarea mea este: de ce nu mi-a dat tratament, ceva, daca am asa probleme grave cum zice ?? Ce se ia in asemenea cazuri? Recomandati-mi dumneavoastra, ce sa face in asemenea cazuri! Multumesc

Raspunsuri (1)

Pena

acum 12 ani

Nu cred ca exista tratament care sa-ti ridice sarcina sus. Trebuie sa respecti recomandarile: sa nu faci efort, sa nu te stresezi. Sunt persoane care, pentru a duce sarcina la bun sfarsit, stau in pat toata perioada sarcinii. Daca ai risc de a pierde sarcina, respecta recomandarile. Sanatate.