sarcina cu pericol oare?

Sarcina

Postata de diana96127766 cu 15 ani in urma.

de 2 luni nu am avut ciclu menstrual,testul mia iesit pozitiv,dar am unele dubi:nu am greturi-varsaturi-constipatie,dar am:dureri de burta in partea de jos cind stranut-tusesc-fortez,am o scurgere cite o picatura si cind urinez maro,febra 37-37,1 in fiecare seara,sini mi-au crescut un pic si se vad vene dar nu ma dor.
Va rog sa ma ajutati sa inteleg este oare sarcina normala sau nu.
va multumesc daca-mi rasunde cineva.

Raspunsuri (3)

DELIA18127689

acum 15 ani

dar la medicul gineco ai mers sa`ti comfirme sarcina???? poate la fel d bn sa fie o raceala pt k si eu am patit astfel lucruri...sfatul meu :mergi la gineco si clarifica lucrurile cat mai repede... ps:unele teste de sarcina nu dau rasp corect decat in anumite perioade de timp

valeriu125275

acum 15 ani

dupa cat mai repede posibil la ginecolog si fati ecografie, iti amorteste si picioarul, vezi sa nu ai sarcina extrauterina ca eu am avut o prietena care a patit asa. Daca ai si febra undeva e infectie.Bafta multa! Grabestete

Sorin158127371

acum 15 ani

Daca testul aiesit pozitiv,exista sanse sa fii insarcinata,chiar mari sanse,mai ales ca nu ai avut ciclu de 2 luniiar faza cu greturile,sa stii ca nu e obligatoriu sa le ai.in schimb celelalte simptome cred ca indica o sarcina. Ai mare grija cu febra.Consulta un ginecolog, s-ar putea sa fie o sarcina extruterina.multa sanatate.