Sarcina?avort spontan?

Sarcina

Postata de MironLav cu 4 luni in urma.

Buna am avut un avort spontan pierdere de sarcina administranduse niste pastile pe data de 3 noiembrie pana in prezent ciclu nu mi a venit ,sunt 7saptamani , am facut sex neprotejat dar testele sunt negative ,am stari de somnolenta

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Este normal ca ciclul menstrual sa fie dereglat dupa un avort spontan, iar intarzierea menstruatiei este un simptom comun.

In ceea ce priveste testele de sarcina negative, este posibil sa fie prea devreme pentru a detecta o sarcina in urma actului sexual recent. De obicei, teste de sarcina pot oferi rezultate precise la aproximativ 2 saptamani dupa actul sexual neprotejat.

Daca esti ingrijorata cu privire la intarzierea menstruatiei si simptomele pe care le resimti, este recomandat sa consulti un medic ginecolog pentru o evaluare si discutie a situatiei tale: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/14-motive-pentru-care-iti-intarzie-menstruatia_16108

MironLav

acum 4 luni

Este mai mult de 2 saptamani de la contactul sexual