sarcina 7 saptamani si un pic

Sarcina

Postata de Crinaorzac cu 10 ani in urma.

sunt iesita din tara, si nu am posibilitatea de a merge la doctor pana ce nu ii face contractul la sotu, am greturi ma dor sanii dar rau nu imi e nu mi-a fost deloc. analizele le-am facut la 6 sapt si mi-au iesit perfect toate. am o sarcina oprita in evolutie in urma cu un an, ce simtome ar trebui sa am ca sa m ingrijorez?? cine m poate ajuta?? AKUM AM OBSERVAT incep sa mi se accentueze vene asa de pe picioare de sub burta pana l;a jumatatea burticii.....vad diferite schimbarii...dar sunt putin ingrijorata k nu pot ajunge l un medic...numai cel mai rpd intr-o luna....astept un raspuns..multumesc tare mult

Raspunsuri (2)

GeorgianaR

acum 10 ani

Ar trebui sa te ingrijorezi daca iti dispar brusc aceste simptome de sarcina si daca prezinti sangerari maronii sau rosiatice si daca ai dureri mari care nu cedeaza la repaos sau la calmantele care se pot lua in sarcina.

Crinaorzac

acum 10 ani

Multumesc