sarcina 13 saptamani cu scurgeri maronii si rozalii

Sarcina

Postata de irinam cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Sunt insarcinata in 13 saptamani, fiind prima sarcina.
In ultimele trei zile am avut scurgeri maronii si rozalii o data pe zi, fara a fi abundente.
Am fost la dr ginecolg si mi-a spus ca am colul perfect inchis, secretia este curata si bebe este bine . Nu a stiut sa-mi spuna de unde apar aceste scurgeri de moment si mi-a recomandat sa fac analiza pentru a detecta o posibila toxoplasmoza. Mi s-a facut recoltarea sangelui iar rezultatul vine cam in 3 saptamani.
Spuneti-mi, va rog, daca cineva are aceasta problema si ce i-a spus medicul ca ar putea determina aceste scurgeri.
Sunt ingrijorata mai ales ca doctora nu mi-a dat nici un tratament, doar sa asteptam rezultatul de la analiza de toxoplasmoza.

Multumesc.

Raspunsuri (4)

ala bala

acum 11 ani

Eu cunosc un caz diagnosticat cu placenta praevia, cu sangerari in decursul sarcinii.

stupar cristina

acum 9 ani

Si eu is in saptamana 13 si de aseara am scurgeri maronii...de la ce sunt????

Ana

acum 8 ani

Si eu sunt insarcinata in 8 saptamani si cam o data la 2 saptamani am scurger de sange dar foarte scurte si dupa acea cam in jur de o zi continua cu scurgeri maroni am fost la ginecolog si mia spus ca colul este perfect inchis sarcina este in evolutie si ca totul e bn nu stiu ce sa cred oare e risc de avort ??

Pop Florentina

acum 7 ani

Bună sunt însărcinată în a șaptea săptămâna de sarcină, săptămâna trecută am mers la urgență prezentând dureri de burtă și scurgeri maronii am primit duphaston timp de 10 zile mu s—a făcut și ecografia bebe e ok mi s—a spus că nu am de ce să îmi fac griji, însă eu tot îmi fac pt că scurgeri maronii tot mai am nu foarte mult dar totuși îmi este teamă, nu am mai avut dureri de burtă Eu lucrez în Austria și am fost aici la medic . Vă rog spuneți—mi ar trebui să îmi fac griji?