Sarcina 12 saptamani,

Sarcina

Postata de iulianasty cu 13 ani in urma.

am fost la ecograf astazi si mi-a spus ca am sarcina de 12 saptamani cu toate ca ultima mea menstruatie am avuto pe data de 22 octombrie...la rezultatul ecografic mi-a spus ca fatul are 5,7 cm,cf si mf +,placenta omogena....atata cine ma poate lamuri si pe mine ??

Raspunsuri (1)

Ioana Colta

acum 13 ani

Din cate stiu eu sarcina se calculeaza de la data ultimei menstruatii deoarece nu se stie exact data conceperii bebelusului. Mai intreaba si doctorul, ca doar de aceea e acolo, sa iti rasounda la intrebari. Sanatate si sarcina usoara. Pupici!