Sarcină sau nu?

Sarcina

Postata de MembruMobileAppBubu.mic26 cu 6 ani in urma.

Buna seara! De aproximativ o luna ma simt balonata, ultimul contact sexual a fost acum 3 luni și ceva, menstruația a venit la data fixa, în fiecare luna deși, de obicei era ușor dereglata (a venit normal, sângerări destul de abundente, asa cum le am de obicei), am avut ușoare înțepături la nivelul ovarelor, acum o săptămână am făcut 3 teste de sarcină și toate au ieșit negative, am fost și la o ecografie abdominala generală și nu mi a spus nimic de sarcină. Partea pe care o simt mai umflată, la abdomen este chiar de la buric în jos. Poate fi sarcina?

Raspunsuri (1)

MembruMobileAppmoldovanneli1020304050

acum 6 ani

Consulta un ginecolog. Daca contactul sexual a fost protejat iar prezervativul a ramas intact, la locul lui, nu e posibila o sarcina. In cazul in care contactul nu a fost protejat,iar ejacularea a alut loc in vagin sunt sanse mari. Oricum... dupa balonare si intepaturi poate ai o afectiune a tractului genital. Consulta un medic.. cel mai bine.