Sangerare

Sarcina

Postata de BiancAlexandra cu 10 ani in urma.

Imi intarziase 4 zile iar azi am observat o scurgere de sange,dar nu era abundenta. Se poate sa-mi fi venit sau sa fie alta cauza ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este menstruatia...

BiancAlexandra

acum 10 ani

Totusi sunt putin ingrijorata dupa ce am citit asta- "Tulburari menstruale – desi in mod normal sangerarile menstruale nu ar trebui sa mai existe de la fecundarea ovulului, totusi senmai intampla uneori ca femeia sa aiba sangerari vaginale, insa modificate, fiindca acestea nu au fost declansate de menstruatie. Astfel sangerarile sunt foarte reduse cantitativ, au character scurt, nu dureaza ca o mosntruatie normala cateva zile ci pot sa apara doar o zi, aceste sangerari ducand adesea in eroare femeia care cerde ca a avut deja menstruatie, chiar daca a fost mai… ciudata. Se poate intampla ca aceste sangerari anormale sa fie insotite de durere, datorita implantarii ovulului in peretele uterin, iar prin patrundere sa faca o mica rana ce sangereaza si doare" Am avut dureri de burta,dar nu au tinut mult,si cantitatea nu e mare.