Sangerare sarcina săptămâna 4-5?

Sarcina

Postata de Utilizator11644929864 cu 2 ani in urma.

Bună ziua ,

Pe data de 04.02 am avut o mica sangerare rozalie , aceasta data fiind mai devreme decât menstruația nu mi-am dat seama dar , sa oprit. Pe data de 07.02 trebuia sa vina menstruația în mod normal , și am făcut un test de sarcina care a ieșit pozitiv . Intre timp de 2 zile seara când ma pun la culoarea aveam mici junghiuri din cPul pieptului pana aproape de buric. Astăzi pe data de 15.02 la 4 dimineața am avut o sangerare roșie și pana la ora 11-12 aceasta a dispărut. Este prima sarcina , ma puteți ajuta în aceasta privința cu un răspuns daca am avut vreun avort sau mai rău? ca să ma pot calma cel puțin pana la un consult ginecologic?

Raspunsuri (3)

Utilizator11644929864

acum 2 ani

Vreau sa mai adaug ca banuiesc ca sângerarea a început după ce am vrut sa ma întorc pe o alta parte în pat .

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-asociate-sarcinii/sangerarea-in-timpul-sarcinii_9608

Utilizator11644929864

acum 2 ani

Bună ziua,
Ieri la ora 3 mi-a apărut iar o mica sangerare și am fost la spital și mi-au spus ca ei nu vad nimic chiar dacă și acolo teste de sarcina au jesit la fel . Astăzi am fost sa fac BHCG dinamic și maj fac și vineri și în funcție de rezultat voi afla dacă sunt sau u
Mulțumesc