Sangerare dupa postinor?

Sarcina

Postata de bbi_anca cu 9 ani in urma.

Am si eu o mica intrebare, ma simt tare nelinistita. Am facul sex neprotejat cu prietenul meu in ultima zi de mentruatie, era deja pe terminate iar acesta a terminat in mine. A doua zi dupa am luat postinor, la aproximativ 10 ore de la contactul sexual. Dupa 12 ore am luat si cea de-a doua pastila. La fix o saptamana dupa , mi-a aparut o sangerare destul de abuntenta. Am riscul de a ramane insarcinata? Sunt foarte nelinistita. Sau doar e un efect advers al pastilei?

Raspunsuri (1)

bbi_anca

acum 9 ani

Mi-a trecut sangerarea aia usoara. Inca de ieri seara ma dor sanii ingrozitor si prietenul meu mi-a spus ca au crescut un pic. Ar trebui sa ma ingrijorez? Va rog, un raspuns cat mai urgent...am crezut ca pe acest site se implica si medicii. Sunt tot efecte adverse? Tin sa mentionez ca fac 18 ani