sangerare anormala si teste de sarcina negative

Sarcina

Postata de alexandradraghici cu 10 ani in urma.

Buna ziua!

S-au implinit 5 zile de intarziere a ciclului menstrual. Am ciclul regulat, de 27-28 de zile si dupa aprox 15 zile de la ultimul ciclu, am avut niste sangerari anormale cam 3 zile, insotite de dureri pelviene in prima zi. Nu m-au durut sanii, nu am avut greturi. Dupa aceasta sangerare anormala am facut si 2 teste, ambele cu rezultat negativ, la un interval de 7 zile fiecare.
Inainte de ultimul ciclu am avut si contact sexual neprotejat, s-a intamplat un accident si am luat o pastila de a doua zi la 14 ore dupa. Repet, am avut ciclu menstrual dupa acest contact sexual.

Oi fi ramas insarcinata? ...

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este posibil ca tuburarea menstruatiei sa fie datorata administrarii anticonceptionalelor de urgenta.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

alexandradraghici

acum 10 ani

Acum a aparut si durerea de cap, irascibilitatea, constipatia, ameteala partiala si greata! Sunt foarte speriata !!! :(
Nu pot merge la ginecolog, ca asa afla...mama.