sa mai sper ca este un bebe???

Sarcina

Postata de petronela_bc cu 11 ani in urma.

buna ziua!

sunt 12 zile de cand imi intarzie ciclul...mi-am facut 4 teste de sarcina. primele 2 au iesit slab pozitiv iar la urmatoarele se vedea mult mai bine a doua linie. ieri am fost la control pt confirmarea sarcinii. d-na doctor mi-a zis ca nu poate sa-mi confirma sarcina pt ca nu vede inca "pata neagra"....se vedea ft bine ca uterul este pregatit pt sarcina deoarece locul in care ar trebui sa se implanteze fatul a crescut de la 14.16 mm (atat avea la ultimul control, mai précis acum 3 saptamani cand am fost la un control de rutina) la 19.79 mm....mi-a dat sa iau "utrogestan" sa vedem ce se intampla mai departe si m-a programat la un control abia peste 2 saptamani....dimineata mi-am luat temperatura bazala si era 36.6....ce pot sa cred?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu va ramane de facut decat sa asteptati, sa aveti rabdare pentru o confirmare ecografica a implantarii corecta a embrionului.

petronela_bc

acum 11 ani

multumesc pentru raspuns!

petronela_bc

acum 11 ani

Buna dimineata!

Aseara, la cateva ore, dupa administrarea pastilei de utrogestan am avut o scurgere vaginala maronie....acum nu mai am nimic, doar niste dureri de burta si spate....sa fie oare scurgerea de nidatie?

petronela_bc

acum 11 ani

Buna dimineata!

Aseara, la cateva ore, dupa administrarea pastilei de utrogestan am avut o scurgere vaginala maronie....acum nu mai am nimic, doar niste dureri de burta si spate....sa fie oare scurgerea de nidatie?