sa fiu insarcinata?

Sarcina

Postata de Ionescu Maria cu 10 ani in urma.

Buna seara! Numele meu este Maria si am 19 ani. Mi-am inceput viata sexuala in luna decembrie cu cateva zile inainte de ciclul mesntrual. Mi-a venit pe 23 dec si m-a tinut pana pe 27. Urmatoarele zile penetraarea a avut loc fara prezervativ, dar nu mai mult de 5 minute, caci totul se termina in prezervativ. De cateva zile am observat ca mi s-au intarit sanii si am venele mai pronuntate pe ei.plus cateva pana in sold, dar abia se vad.Sa fie asa ca trebuie sa mi vina ciclul, sa fiu insarcinata sau sa fiu prea ingrijorata? Ma mai simt obosita dimineata, fara putere, ma doare uneori spatele,insa alte stari nu am. Nu am facut niciodata atentie la corpul meu prin ce transformari trece.
Va multumesc, o seara frumoasa!

Raspunsuri (1)

victoras

acum 10 ani

Acelasi raspuns ca pt. andreea cristina!!!Atentie la contraceptie!!Va fereste de surprize!!!