Sa fie sarcina?

Sarcina

Postata de Utilizator11528956063 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! Vin si eu cu o problema. Acum doua seri eram cu prietena mea si ne ,,jucam". La un moment dat eu am pus mana pe organul meu unde era putin lichid preejaculator iar apoi am pus mana pe organul ei. Precizez ca pana sa pun mana la ea m-am sters pe mana iar apoi am mangaiat-o inca vreo 40 de minute si abia dupa aceea am bagat mana la ea in pantaloni. Ea este foarte ingrijorata acum de o posibila sarcina din cauza asta. Oare sa fie adevarat? Nu a fost un act sexual si nici nu am ejaculat, doar ce am spus mai sus. Va rog sa ma ajutati, nu mai pot cu ea. Eu nu cred ca poate sa ramana insarcinata de la atat.

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua. Este posibil orice, dar intrebare e de ce e ea atat de sigura?
Sa faca macar doua teste de sarcina, repetat testul al doilea la 2-3 zile dupa primul.
Toate cele bune!

Utilizator11528956063

acum 5 ani

Niciunul dintre noi nu isi doreste o sarcina acum. Exista vreun test se sarcina care sa poata fi facut mai repede? Adica sa nu fie nevoie sa asteptam o saptamana.