sa fie oare sarcina

Sarcina

Postata de mymy87 cu 14 ani in urma.

am avut ultima menstra pe 11 ianuarie si pe 28 ianuarie am avut o mica sangerare de dimineata doar 2 picaturi.inca nu mi-a venit menstruatia am 2 saptamani intarziere si testele de sarcina imi tot ies negative...am si dureri de spate si urinez frecvent sanii ma dor foarte putin doar s-au marit in volum.eu am menstruatia regulata l 28 d zile si sper sa fie sarcina.la cat timp ar trebui sa iasa la test?k nu inteleg d c imi tot ies negative

Raspunsuri (5)

Madalina

acum 14 ani

Buna,
si eu am avut o mica sangerare de doar 2 picaturi anul trecut la 5 saptamani de la ultimul ciclu....iar acum mai am 3-4 saptamani si nasc. Cel mai bine consulta un doctor ginecolog, iti poate face o ecografie vaginala si poate depista daca este sarcina sau nu. Mult succes!

luma

acum 14 ani

Testele sunt bune au probabiliate buna, dar poti merge la ginecolog sa fii mai sigura. Poate sangerarea aceia te-a insemnat ca esti insarcinata. Sa ne spui si noua rezultatul. sanaatte

mymy87

acum 14 ani

testele erau bune,expirau in 2012 si am facut doua diferite barza si sure check

monalisa28

acum 14 ani

buna seara ,eu te sfatuiesc decat cumperi sa faci test maibine undeva o analiza mica de sange si iesti sigura suta la suta.pa

Utilizator11571839636

acum 4 ani

Buna fetelor am si ieu o nelamurire ma putem ajuta cu niste sfaturi am ciclu intirziat 7zile so totusi testete imi.confirma negativ pina acum am avut ciclu Regulation 28de zile nu mai inteleg nimic