Riscuri pt o sarcina cu sterilet?

Sarcina

Postata de MembruMobileAppSt.cosmina cu 6 ani in urma.

Buna. Am rămas însărcinată cu sterilet, momentan am 18 săptămâni totul a decurs normal nu am avut probleme pana acum. Sarcina am descoperit-o când aveam in jur de 12 săptămâni. Sunt foarte îngrijorată in privința sarcini. Steriletul îl am de 2 ani și câteva luni este un sterilet normal cu fir de cupru, nu este hormonal. Am o fetița de 2 ani jumate și o alăptam pana in momentul sa aflu de sarcina. Spuneți-mi va rog la ce riscuri sunt supusa, bebele se dezvolta normal? As dori câteva sfaturi. Mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/metode-contraceptive-dispozitivul-intrauterin-sau-steriletul_10436