Rh-u negativ si avrtul spontan?

Sarcina

Postata de Utilizator11556406987 cu 5 ani in urma.

Buna, am si eu o problema . Poate sunt aici mamici care au mai trecut prin asa ceva si tare mult m ar bucura sa primesp***ancurajare . Acum doua saptamani am pierdut o sarcina la 12 saptamani copilu s a oprit din evolutie si am fost nevoita sa il nasc si pe urma sa ma chiureteze. Vreau sa mentionez ca am Rh ul negativ ceea ce nu am stiut pana in saptamana a 10 a , in care mi s a facut o injectie cu anticorpi. Am si un copil de 8 ani care l am nascut normal si fara prb , doar mici sangerari in timpul sarcini. Imi doresc din suflet inca un copil dar acum mi e tare frica ca o sa se intampe din nou. Oare ce asi putea face inainte de urmatoarea sarcina? Si la cat dimp dupa avortul spintan asi putea incerca din nou? Dr meu zice ca in 3 luni dar mie mi se parea prea mult sa astept atat. Daca raman dupa 2 luni o sa am prb din nou? Mutumesc🙂

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/grupe-de-sange-si-rh_15156