rh negativ

Sarcina

Postata de ionela Dohotaru cu 8 ani in urma.

Bună,am 25 de ani, în luna ianuarie am pierdut o sarcina la 10 săptămâni.mi-am făcut recent analiza rH și a ieșit negativa iar a soțului +, anticorpii D au ieșit lipsa. Menționez ca nu am făcut nici un vaccin. Care ar fi următorul pas ca rămân din nou însărcinată? Multumesc

Raspunsuri (1)

Clara

acum 8 ani

Bună! Și eu la prima sarcină am avut rh negativ, și am auzit că la a doua sarcină s-ar putea să fie probleme... Totuși, o prietenă are tot rh negativ și are doi copii, cel mic are 1 an. A ajutat-o foarte mult medicul ei, pe care ți-l recomand și eu- dr. Silviu Istoc, de la Medicover. Îți poate oferi mai multe informații sigure.