rh negativ

Sarcina

Postata de rosia cu 11 ani in urma.

Buna ziua,am rh negativ grupa ab 4,sotul are rh pozitiv grupa A 2, si ne-am dori foarte mult daca se mai poate face al doielea copil care ni-l dorim foarte mult,Urmeaza sa va scriu o mica istorie pe care mi sa intimplat acum 13 ani,Nestiind ca am rh negativ, am ramas insarcinata fiinnd primul copil care din pacate a murit la nastere (nastere normala numai faptul ca am nascut la 8 luni) aveam o cant mare de lichid si copilul caintarea 800 de gr avind si malformati la manute,picioruse.Dpa trei luni dupa trgedia care se intimplase am ramas din nou insrcinata facand toate analizele dozarea de anticorpi,eco,tot ce era necesar si sarcina a decurs bine care a rezultat un baietel sanatos care acum are 12 ani si ma bucur pt el si le doresc la toti parinti sa le fie copilasi sanatosi.Si dupa baiat am facut 4 intreruperi de sarcina la cerere de frica rh negativ pe care il am chiar la doua dintre ele vroiam sa pastrez o sarcina dar in prima luna incepeam sa singerez asa ca am facut intreruperi de sarcina(4) Acum tinind cont ca au trecut 6 ani decid nu am dat ocazia sa mai raman insarcinata mias dori tare mult sa mai fac un copil ce sane am dea aduce pe lume un copil sanatos tinind seama ca am rh negativ,sotul rh pozitv, si de mentionat ce am scris mai sus ,MENTIONEZ ca nu mi-sa adinistrat nici un vacin nici dupa sarcina nici dupa intrrupile . AM 30 DE ANI astept un rasp de la doamnele cu aceiasi problema ca mine sau un medic va rog VA MULTUMESC.

Raspunsuri (1)

rosia

acum 11 ani

Am uita sa mai spun ca la prim a sarcina care nu mi-a trait bb, am avut in primele luni o gripa foarte oribila care a durat 2-3 saptamini oare sa fie si asta cauza necazului de la prima sarcina.