rezultat fals pozitiv la testul de sarcina??

Sarcina

Postata de PinkYgo cu 13 ani in urma.

Mi-am facut doua teste sure check in aceeasi zi si amandoua au iesit pozitive. Le-am facut in prima zi de intarziere a ciclului ... e posibil sa fie o greseala? nu prezint simptome, nu am NIMIC!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Sunteti gravida. Este posibil sa fi avut menstruatie sau sangerare peste sarcina si sa fiti deja in luna a doua, de aceea sa fi iesit atat de repede pozitiv. De asemenea, nu e obligatoriu sa existe vreun simptom. Felicitari!

gabriela

acum 13 ani

nu este neaparat sa ai simtome...daca testele tiau iesit pozitive inseamna k esti gravida...la un ginecolog posibil k nu se vede datorita faptului k sarcina e prea mica...dupa o luna jumate se vede