Referitor la hcg?

Sarcina

Postata de Utilizator11573718245 cu 4 ani in urma.

Sa va spun situatia mea: am 4 luni de la nastere, timp in care menstruatia nu a venit, am alaptat doar 1 luna si ceva. Am facut un test hcg, norma ca sa nu fii insarcinata e 5.3, la mine e 5.42.
Intrebarea mea este: daca dupa nastere acest hormon poate sa mai persiste in organism într-o masura nesemnificativa?
Poate sa arate asa ceva dupa nastere?

Raspunsuri (1)

Utilizator11573718245

acum 4 ani

Barbati: <2.5 mUI/ml
Femei care nu sunt gravide:< 5.3 mUI/ml
Pentru confirmarea prezentei unei sarcini sunt semnificative valori >10mUI/ml
La gravide valorile vor fi interpretate in functie de varsta sarcinii(saptamani):