Raspuns urgent

Sarcina

Postata de Lre cu 10 ani in urma.

Buna ziua! mi-a intarziat menstruatia 10 zile. mi-am facut 2 teste. ambele au iesit negativ. am mers la ginecolog si acolo mi s-a zis ca as fi insarcinata. am intrebat daca e cumva extrauterina si mi s-a zis ca nu. Acum nu pot sa-mi explic de ce imi ies testele negativ. Nu stiu ce sa mai inteleg. E posibil asa ceva?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, sunt intalnite astfel de cazuri. Puteti determina HCG din sange care va iesi crescut in caz de sarcina.

Lre

acum 10 ani

Deci se poate sa mai dea gres ecografia? Ar trebui sa-mi fac o analiza de sange?

Carpe Diem

acum 10 ani

Nu ecografia, testele

Carpe Diem

acum 10 ani

Sure Chek sunt printre cele mai bune teste de sarcina. Trebuie sa mergi la un laborator sa-ti faci analiza de sange HCG, asa vei stii sigur daca e sarcina sau nu, dar daca s-a vazut la ecograf )))) Felicitari

Lre

acum 10 ani

Am fost la un alt medic, acesta nu avazut nimic la ecograf. Mi-a zis doar ca am ovarele micropolichistice. Mi-a dat un tratament de 5 zile cu Arefam, ca sa imi vina menstruatia. Oare dupa cat timp dupa ce termin tratamentul ar trebui sa imi vina?