rana pe col in timpul sarcinii

Sarcina

Postata de bernilori cu 14 ani in urma.

cu toate ca am o rana pe col ,mi-a iesit papanicolau clasa1,deci e bine,am inteles de la medic ca atunci la nastere imediat voi scapa de rana[desi medicul meu nu are timp sa-mi explice cu lux de amanunte cum va proceda...]dar mi-a zis ca se rezolva cu rana.voi ce parere aveti?[eu m-am gandit la cauterizare,dar cauterizarea nu se face imediat dupa nastere pt ca voi fi lauza si o lauza sangereaza si asta impiedica a cauterizarea,m-am dus cu gandul ca poate la cateva luni dupa nastere ma va programa si la cauterizare,dar medicul deocamdata n-a pomenit nimic care sa-mi dea de inteles ca-mi va face cauterizarea si ca se va rezolva la cateva luni dupa nastere...dimpotriva mi-a zis ca ma va scapa de rana imediat la cateva minute dupa nastere...ce-a vrut sa zica nu inteleg...,dar poate stiti voi vreo intamplare,poate ati mai auzit pe cineva care a scapat de rana de pe col odata cu nasterea !

Raspunsuri (4)

bernilori

acum 14 ani

chiar nimeni nu-mi raspunde si mie...........

denisa

acum 14 ani

Se pare ca nimeni nu a auzit de asa ceva, de aceea nu cred ca-ti raspunde nimeni.
Ar fi bine sa discuti cu medicul mai multe detalii
Sarbatori fericite si nastere usoara

raluk

acum 14 ani

am o prietena care avea rana pe col si a ramas gravida, iar doctorul i-a spus k nu mai trebuie cauterizata rana pt k va trece din cauza k a ramas gravida

Cristina

acum 13 ani

Buna!
Si eu am aceeasi problema ca si tine. Am o rana pe col si am ramas insarcinata.Poti sa imi spui,te rog, cum s-a rezolvat la tine problema?