radiografie....

Sarcina

Postata de georgiana317 cu 12 ani in urma.

buna ziua. pot face o radiografie la mana si inca una dentara? sunt la ovulatie in a 4-a zi si ma gandesc ca daca ''''s-a prins ceva'''',poate dauna? va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

inainte de efectuarea oricarei radiografii veti declara daca sunteti sau nu insarcinata. de aceea daca nu sunteti sigura se poate efectua un test de sarcina din urina sau sange.

alcorec

acum 10 ani

2 dobitoci. , faci rx in primele. 10 zile ale menstruatiei si nu te arzi , l si la ovulatie conteaza , voi nu avetii idee cat de periculoase sunt rxurile. , au fost cazuri cand copii nu au suferit dar au fost si cu rele , de ce sa risti. ? medicii de familie cei mai idioti oameni. !!! INFORMATI GRESIT PACIENTII!! dupa ce s au efectuat toate investigatiile neinvazive dupa trecem la cele invazive , da pla voastra va este mai usor voua sa recomandati ceva invaziv unde poaate poate va rezolva toata problema , iar cand e vb de malpraxis va ardeti inp***asa iesiti basma curata .