raceala in sarcina

Sarcina

Postata de ElenaElla cu 10 ani in urma.

buna, am o raceala ce ma chinuie de vreo 3 zile si nu stiu ce as putea sa iau... sunt satula de ceai cu lamaie. lapte cu miere, sirop ( care se poate folosi in sarcina si alaptare) si inhalatii.... ma dor in continuare urechile si ustura ingrozitor gatul. totusi ma bucur ca nu am febra dar nu stiu ce as putea sa mai folosesc pt a nu afecta pe bebe. sunt pe aici gravidute sau mamici care ma pot ajuta cu un sfat? multumesc !

Raspunsuri (2)

JustM3

acum 10 ani

Buna.Si eu sunt insarcinata si am avut aceeasi problema ca si tine.Eu am folosit remediile bunicii si anume sare calda la gat intr-o soseta,ma tras mamaia pe spate cu ulei caliu si cu tuica amestecata cu spirt (sa nu folosesti carmol),picioarele in fiecare seara in apa fiarta cu sare si un cearceaf in cap si ridichie neagra scobita umpic sii pui zahar si a doua zii ii bei siropul ala din mijloc.astept un raspuns sa vedem daca ai scapat de raceala.Sanatate si Sarcina USOARA!

ElenaElla

acum 10 ani

ms, voi incerca,,, :) multumesc si tie la fel in continuare! ;)