raceala in sarcina

Sarcina

Postata de bela27 cu 14 ani in urma.

Buna Fetelor,
sunt insarcinata in 9 saptmanai si se pare ca am racit foarte puternic in sensul ca nu pot sta in picioare, ma doare capul, am ameteli si nu pot sa beau decat ceai de tei cu lamaie. stiti voi alte remedii mai ales ca nu am voie sa i-au pastile.
Va multumesc

Raspunsuri (7)

irinuca

acum 14 ani

Ar fi bine sa mergi si la medic.Incearca cu baie fierbinte la picioare, multe lichide, ceai de lamaie, suc de fructe(e f. bun pt imunitate), supe.
Ai mare grija de tine, imbracate bine
Sarcina usoara

bernilori

acum 14 ani

si eu sunt tot insarcinata ,la fel am patit si eu in urma cu 1 luna,n-am mancat nimic atunci[am trait doar cu compoturi,portocale,lamai tot ce contine vit c,de fapt avem voie sa luam vit.c de la farmacie]chiar daca nu mananci mai nimic,nu este afectata sarcina pt ca ai rezerve de fier depozitate bine in organism ,iar in perioada aceasta fatul nu are de suferit,incearca sa-ti cumperi vit.elevit...sunt mai scumpe,dar sunt bune.referitor la ce a zis IRINUCA...vis-a-vis de faptul ca trebuie sa incerci cu ''o baie fierbinte''eu te sfatuiesc sa nu incerci sa faci asa ceva pt ca in cazul tau ,fiind insarcinata ,trebuie evitate baile fierbinti la picioare.incearca sa nu-ti faci baie in cada[pt ca se poate deschide colul de la apa calda se inmoaie si se deschide]poti sa-ti faci doar dusuri cu apa calduta[nu fierbinte].sarcina usoara!

bela27

acum 14 ani

multumesc mult fetelor. sper sa fie bine si mai ales bebe sa fie bine.
va pup

adela

acum 14 ani

buna ma numesc adela si sunt insarcinata in 28 de sapt a-si vrea sa imi spuneti daca pot sa iau ampicilina 500mg fiindca am o secretie FF urata galbena?astept raspuns.mersi

medic veterinar

acum 14 ani

Baia ferbinte la picioare despre care am citit mai sus nu este recomandata la femeile insarcinate deoarece poate produce contractii uterine si poate provaca avort.

madalina271

acum 14 ani

buna.snt insarcinata in 22 sapt si sufar de o raceala puternica si incerc sa o tin pe picioare fara pastile,pe deasupra a mai aparut si o urticarie ,,,,,,,,,va rog sa ma sfatuiti ce sa fac
multumesc

irena

acum 13 ani

buna...sunt disperata sunt insarcinata in 8 sapatamani si ma apucat o raceala cumplita...imi e tare frica ca bb sa nu pateasca ceva....ce imi recomandati...e primul copil si nu vreau sa il pierd mi-l doresc foarte mult dar gandul ca ar pati ceva ma sperie