Puteți să îmi răspundeți la următoarele întrebări?

Sarcina

Postata de Utilizator11564648307 cu 4 ani in urma.

Bună ziua am 18ani și sunt însărcinată la începutul sarcinii am făcut papanicolau și mi_a ieșit la concluzie asta: citologie negativă pentru leziuni intraepiteliale sau maligne. Modificari celulare reactive la granita cu Ascus vreau să vă întreb dacă e ceva grav? De o vreme mi au apărut niște negi mici în zona intimă , nu mi_a ieșit anomalii ale celulelor epiteliale, mi_a ieșit candidă și inflamatieţie, credeți că o să îmi dispară după naștere? Sau pot să îi dau și la bebelușii??

Raspunsuri (1)

Utilizator11579175344

acum 4 ani

Buna, sarcina usoara/nastere usoara! Si eu am acelasi rezultat la Papanicolau, nefiind insarcinata. Imi poti spune cum a evoluat? Ce au mai spus doctorii despre acea granita cu ASCUS? Multumesc!