profil TORCH

Sarcina

Postata de sorinc cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Sotia mea este insarcinata in saptamana a 8-a si are 32 de ani.
A efectuat niste analize de sange, printre care si profilul TORCH unde au iesit urmatoarele

Virusul Rubeolei Anticorpi IgG = 174
Negativ : < 5 UI/mL
Echivoc : 5-10 UI/mL
Reactiv : >= 10 UI/mL

dar Virusul Rubeolei Anticorpi IgM. = 0.5 este OK (negativ 1.2 Index

dar Virus Herpetic 1 si 2 Anticorpi IgM. = 0.214 este OK (negativ

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Anticorpii de tip IgG sugereaza ca a suferit in trecut de infectie cu virusul rubeolei; acesti anticorpi pot persista nedeterminat. Cat timp ac anti IgM sunt negativi ( reprezentativi infectiei acute), nu aveti motiv de ingrijorare.

Alexandru

acum un an

Va multumesc din suflet , eram in acelasi impas ca domnul de mai sus si eram foarte ingrijorat